Ripskoes ruutudega jakk

Posted on 04/12/2009. Filed under: Mustrid, Naised | Sildid:, |

ripskoes jakk
DROPS number 114-3
DROPSi ripskoes ruutudega kampsun lõngast ”Fabel”. Suurused S – XXXL.
” – Sobib teksade või seelikuga!”
DROPS design: Pattern no FA-106
———————
Suurus: S – M – L – XL – XXL – XXXL
Valmistöö mõõdud:
Rinnaümbermõõt: 76-86-96-104-118-128 cm
Pikkus: 58-60-62-64-66-68 cm

Lõng: Garnstudio DROPS FABEL 50 g / 205 m
350-400-450-500-500-550 g värv nr 672, tumepunasekirju.

DROPS SUKA-, RINGVARDAD (60 cm) ja PIKAD VARDAD: 3 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 24 s x 48 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
DROPS HEEGELNÕEL: 3,5 mm – serva jaoks.
DROPS teokarbi nööpt, no 526: 4-4-5-5-5-5 tk.
—————————
Kasutatud lühendeid vaata SIIT.

RIPSKUDE (ringselt kududes):  1 ring parempidi, 1 ring pahempidi.
RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

TÄISRUUT
Loo Fabeli lõngaga, 3 mm sukavarrastele ülesse 8 s. Jaga silmused neljale vardale, nii et igal vardal on 2 s.
Paigalda silmusemärkija (SM)  1., 3., 5., ja 7. silmusele. Äramärgitud silmused koo igal ringil parempidi, ülejäänud silmused koo rispkoes – vaata eelnevat.
Jätka sukavarastel ringselt kudumist, SAMAL AJAL kasvata igal teisel real 1 s mõlemal pool kõikide märgitud silmuste juures (= 8 kasvatatud silmust ringil). Kasvatamiseks tee 1 õs, järgmisel ringil koo õs keerdsilmusena.
Jätka selliselt kuni ringil on kokku 320-336-360-384-408-424 s (vaheta ringvarraste vastu, kui on piisavalt silmuseid).

POOLIK RUUT
Loo Fabeli lõngaga 3 mm varrastele üles 5 s. paigalda SM  2. ja 4. silmusele. Koo märgitud silmused parempidises koes ning ülejäänud silmused ripskoes – vaata eelnevat.
Koo edasi-tagasi, SAMAL AJAL kasvata igal teisel real 1 s mõlemal pool märgitud silmust (= 4 kasvatatud simust real). Kasvatamised tee töö PP, kasvatamiseks tee 1 õs, järgmisel real koo õs parempidi keerdsilmusena. Jätka selliselt kuni real on kokku 161-169-181-193-205-213 s.

KASVATAMISE NIPP (tehakse allääres):
Tee kõik kasvatamised töö PP. 1 silmuse kasvatamiseks tee 1 õs, järgmisel real koo õhksilmus pr keerdsilmusena, et ei tekiks auku.
——————-

SELAOSA
Koo TÄISRUUT – vaata eelnevat. JÄLGI KUDUMISTUGEVUST!
Jäta vardale esimesed 24-25-27-29-31-32 s (= parem õlg), koo maha järgmised  32-34-36-38-40-42 s (= kaelus), tõsta järgmised 24-25-27-29-31-32 s silmustehoidjale (= vasak õlg), tõsta järgmised 80-84-90-96-102-106 s uuele silmustehoidjale (= vasak  pool), tõsta järgmised 80-84-90-96-102-106 s uuele silmustehoidjale (= alumine serv) ja tõsta viimased 80-84-90-96-102-106 s uuele silmuste hoidjale (= parem pool).

ÕLAD
Koo varrastel olevaid 24-25-27-29-31-32 s ripskoes edasi-tagasi. Pärast 2 cm koo lõdvalt maha. tõsta vasaku õla 24-25-27-29-31-32 s silmustehoidjalt tagasi vardale ja koo 2 cm ripskoes ning koo lõdvalt maha.

VASAK HÕLM
Koo POOLIK RUUT – vaata eelnevat. Tõsta esimesed 40-42-45-48-51-53 s silmustehoidjale (=alumine serv), aseta järgmised 80-84-90-96-102-106 s uuele silmustehoidjale (= vasak pool) ja jäta viimased 41-43-46-49-52-54 s vardale. Koo vardal olevaid silmuseid  ripskoes edasi-tagasi umbes 2 cm.
Koo maha esimesed 24-25-27-29-31-32 s töö PP (= õlg) ja tõsta viimased 17-18-19-20-21-22 s silmustehoidjale (= krae).

PAREM HÕLM
Koo POOLIK RUUT. Jäta esimesed 41-43-46-49-52-54 s vardale, tõsta järgmised 80-84-90-96-102-106 s silmustehoidjale (= parem pool) ja tõsta järgmised 40-42-45-48-51-53 s uuele silmustehoidjale (= alumine serv).
Koo vardal olevaid 41-43-46-49-52-54 s ripskoes edasi-tagasi umbes 2 cm.
Nüüd aseta esimesed 17-18-19-20-21-22 s silmustehoidjale (= krae), ja koo maha järelejäänud 24-25-27-29-31-32 s (= õlg). Pane töö kõrvale.

ÜHENDAMINE
Õmble õlad kokku.

VASAK VARRUKAS
Tõsta vasaku hõlma 80-84-90-96-102-106 s silmustehoidjalt tagasi vardale, korja ülesse 5 s kuni õlaõmbluseni ja teispoolt alla 5 s  kuni seljatüki silmusteni hoidjal ja  tõsta seljaosa 80-84-90-96-102-106 s silmustehoidjalt tagasi vardale = 170-178-190-202-214-222 s.
Nüüd koo lühendatud ridadega järgmiselt (esimene rida = PP):
SUURUS S
* Koo 170 s, pööra ja koo tagasireal 150 s. Koo 130 s, pööra ja koo tagasireal 111 s. Koo 92 s, pööra ja koo tagasireal 131 s *. Korda *-* kokku 6 korda. Nüüd koo maha esimesed 39 s, jäta järgmised 92 s vardale ja koo maha viimased 39 s.

SUURUS M + L + XL
* Koo 178-190-202 s, pööra ja koo tagasireal 157-167-178 s. Koo 136-144-154 s, pööra ja koo tagasireal 157-167-178 s. Koo 178-190-202 s, pööra ja koo tagasireal 137-145-154 s. Koo 96-100-106 s, pööra ja koo tagasireal 137-145-154 s *.
Korda *-* kokku 5-6-7 korda. Nüüd koo maha esimesed 41-45-48 s, jäta järgmised 96-100-106 s vardale ja koo maha viimasaed 41-45-48 s.

SUURUS XXL +XXXL
* Koo 214-222 s, pööra ja koo tagasireal 188-196 s. Koo 162-170 s, pööra ja koo tagasireal 188-196 s. Koo 214-222 s, pööra ja koo tagasireal 214-222 s. Koo 162-169 s, pööra ja koo tagasireal 110-116 s. Koo 162-169 s, pööra ja koo tagasireal 214-222 s. Koo 214-222 s, pööra ja koo tagasireal 214-222 s *. Korda *-* kokku 5-5 korda. Nüüd koo maha esimesed 52-53 s, jäta järgmised 110-116 s vardale ja koo maha viimased 52-53 s.

KÕIK SUURUSED
Paigalda SM ja edaspidi mõõda alates siit. Jätka ripskoes edasi-tagasi kudumist 92-96-100-106-110-116 s.
SAMAL AJAL, kui on kootud umbes 3-5-5-6-6-4 cm alates SM-st, kahanda 1 s mõlemal küljel ja korda kahandamist iga 2-1,5-1,5-1-1-1 cm järel kokku 14-15-15-17-18-20 korda = 64-66-70-72-74-76 s. Jätka kuni on kootud 34-34-32-30-29-27 cm alates SM-st (suurematel suurustel vähem, sest pikem varrukas ja laiem õlg). Koo lõdvalt maha – jätka, kui sa soovid pikemat varrukat.

PAREM VARRUKAS
Tõsta seljaosa parema poole 80-84-90-96-102-106 s silmustehoidjalt  tagasi vardale, korja vardale 5 s kuni õlaõmbluseni, 5 s õlaõmblusest alla kuni silmusteni hoidjal paremal esitükil, ning tõsta esiosa 80-84-90-96-102-106 s silmusehoidjalt tagasi vardale = 170-178-190-202-214-222 s.
Koo nagu vasakut varrukat.

ÜHENADMINE
Õmble varruka- ja küljeõmlused seestpoolt ääresilmuseid kokku.

ALUMINE KEHAOSA
Alusta alumist osa vasakust hõlmast. Tõsta vasaku hõlma 40-42-45-48-51-53 s silmustehoidjalt tagasi vardale. Korja üles 12-20-24-28-40-48 s vahetüki servalt, tõsta seljaosa alumise serva 80-84-90-96-102-106 s silmusehoidjalt tagasi vardale, korja üles 12-20-24-28-40-48 s vahetüki servalt, tõsta parema hõlma alumise serva 40-42-45-48-51-53 s silmustehoidjalt tagasi vardale = 184-208-228-248-284-308 s vardal. Koo töö VP kõik silmused 1 rida parempidi.
Paigalda 8 SM järgmiselt:
1. SM silmusele 11-13-14-15-17-19,
2. SM silmusele 35-39-43-47-54-58,
3. SM silmusele 58-65-71-78-90-97,
4. SM silmusele 81-91-100-109-125-135,
5. SM silmusele 104-118-129-141-160-174,
6. SM silmusele 127-144-158-171-195-212,
7.SM silmusele 150-170-186-202-231-251 ja
8. SM silmusele 174-196-215-234-268-290.
EDASI MÕÕDA SIIT!
Koo ripskoes edasi-tagasi kõik silmused, SAMAL AJAL, kui on kootud 5 cm SM-st kasvata 8 s – vaata KASVATAMISE NIPPI – järgmiselt:
Kasvata 1 s ENNE 4 esimese SM-i ja 1 s PÄRAST 4 viimase SM-i juures (= 8 kasvatamist), ning korda kasvatamisi iga 5-5-5-5-7-7 cm järgi kokku 4-4-4-4-3-3 korda = 216-240-260-280-308-332 s.
Jätka ripskoega kuni alumise osa pikkus on 25-25-25-24-24-24 cm. Koo silmused lõdvalt maha.

KRAE
Tõsta parema hõlmalt 17-18-19-20-21-22 s tagasi vardale. Koo kraed järgmiselt:
* Koo 2 rida ripskoes edasi-tagasi kõiki silmuseid, koo 2 rida ripskoes 10-10-10-12-12-12 s ulatuses ainult nööbiliistu poolt *, korda *-* kuni kraed on kootud umbes 8-9-9-10-10-11 cm alates õlast, mõõda sealt kus on kõige lühem. Koo silmused lõdvalt maha.
Tõsta vasaku hõlma 17-18-19-20-21-22 s tagasi vardale ja koo sama moodi. Õmble krae tagant keskelt kokku ja õmble kaelakaarele.

HEEGELDATUD SERV
Alusta parema hõlma allservast. Heegelda 3,5 mm heegelnõelaga piki paremat hõlma serva üles, ümber kaela ja piki vasakut hõlma alla järgmiselt : 1 ks, * 2 ahels, jäta vahele umbes 0,5 kuni 1 cm, 1 ks *, korda *-*.
SAMAL AJAL, kui on heegeldatud 18-19-16-16-17-18 cm allservast, tee 1 nööpauk parema hõlma serva, heegeldades 5 ahels 2 ahelsimuse asemel. Korda umbes iga 8-8-7-7-7-7 cm järel kokku 4-4-5-5-5-5 korda – kohanda nii, et viimane silmuseaas on esitüki poolruudu keskel.

ÜHENDAMINE
Õmble nööbid vasakule hõlmale umbes 1 cm kaugusele servast.

DROPSI õppevideo: Ripskude ringselt ringvarrastega

DROPSI õppevideo: Ripskude

Skeem

Ripskoes ruutudega jakk

Advertisements

Make a Comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...